קציצות חוביזות עם שמן זית

פורסם ע"י avia 04/02/2018 0 תגובות מתכונים עם שמן זית,

קציצות חוביזה עם שמן זית

חוביזות עם שמן זית קורונייקי

מתכון באדיבות גיגי אליאש מקליניקה "באלה הידיים" פרדס חנה.

 על קציצות חוביזה שמעתם? טעמתם? 

אני זוכרת את הסיפורים של אמא שלי, שהיתה ילדה בזמן המצור על ירושלים במלחמת העצמאות. תמיד איכשהו זה הגיע לזה שהם בישלו חוביזות, כי לא היה מה לאכול. זה היה נשמע נורא ואיום. החוביזה נתפסה אצלי כאוכל של עניים, משהו שאוכלים רק אם אין ברירה. ואז יום אחד פגשתי ערביה שבישלה תבשיל, פשוט פשוט - שמן זית, בצל, שום, עלי חוביזה קצוצים, מלחפילפל, ועל זה מיץ לימון. עם אורז בסמטי זה היה מעדן. ומאז

לחוביזה יש מקום של כבוד אצלי.

ואיך אלה שם במצור לא ידעו שהיא מכילה מלא ויטמינים ומינרלים ונוגדי חימצון וברזל וחלבון, יא אללה. תכל'ס הם אכלו סופרפוד!

יום של שמש נפלאה היה היום, אני והבנות טיילנו בשכונה וקטפנו מלא חוביזות תבשיל חוביזות עם שמן זית קורונייקי ,תבשיל בריא ופשוט להכנה  - שמן זית, בצל, שום, עלי חוביזה קצוצים, מלח פילפל, ועל זה מיץ לימון. עם אורז בסמטי זה מעדן .

והנה 2 מתכונים :

לקריאה על טעמו וייחודו של שמן זית קורונייקי

קציצות חוביזות עם שמן זית קורונייקי :

מטגנים בצל במעט שמן זית קורונייקי של משק הילמן . חולטים את עלי החוביזה במים רותחים 2-3 דקות. קוצצים דק, ללא הגבעולים . בקערה מערבבים את הבצל, החוביזות, 2 ביצים, מלח (אנחנו השתמשנו במלח הקלטיק המלא מינרלים). זה הבסיס. עכשיו אפשר לשחק ניתן להוסיף פטת כבשים (נפלא!), אפשר להוסיף קמח שקדים (לנטולי הגלוטן), או קמח כוסמין. אנחנו לא הוספנו קמח.
אפשר להוסיף עוד ירקות מגורדים ואפשר גם לא. מטגנים במעט שמן זית קורונייקי של משק הילמן . (ובטח ניתן גם לאפות אם מורחים מעט שמן זית למעלה). נפלא עם רוטב יוגורט: יוגורט כבשים סמיך, כוסברה (אפשר גם פטרוזילה/ שמיר / נענע / בזיליקום , מלח פילפל, סומק (מוסיף המון ) וזרזיף שמן זית משובח (נחשו איזה?- קורונייקי של משק הילמן ) אפשר גם עם טחינה - לטבעונים ולאוהבים.

חביתות ירק חוביזה עם שמן זית קורונייקי : 

קוצצים מלא חוביזות ומלא עשבים אחרים שאתם אוהבים. מערבבים עם הביצים. מטגנים בשמן זית קורונייקי של שמן זית משק הילמן שמן זית משובח .

תודה לכותבת המתכון גיגי אליאש מקליניקה באלה הידיים בפרדס חנה : עיסוי ,רפסולוגיה ,ארויגו . על מתכון בריא וטעים .

השארת תגובה