שמן זית קורונייקי - Koroneiki

שמן זית קורונייקי - Koroneiki

שמן זית כתית מעולה בעל חריפות מעודנת, מרירות מודגשת ופירותיות שמאזנת את הכל בטעם עוצמתי  כשל עשבי מאכל. שמן זית קורונייקי זוכה בתואר תיבול סלטים ומאכלים , מתאים גם לבישול ואפייה.

מומלץ להדגיש שתי דקות לקרא על מונחי שמן הזית ולדעת לבחור בתבונה שמן זית משובח לבריאות משפחתך.
הצג:
מיין לפי:

שמן זית קורונייקי - 750 ml

בקבוק שמן זית קורונייקי 750 מ"ל-שמן זית כתית מעולה בעל חריפות מעודנת, מרירות מודגשת ופירותיות שמאזנת..

₪48

שמן זית קורונייקי -  פח 750 ml New

שמן זית קורונייקי - פח 750 ml

פח שמן זית קורונייקי 750 מ"ל- פח שמן זית כתית מעולה בעל חריפות מעודנת, מרירות מודגשת ופירותיות ..

₪48

שמן זית קורונייקי - 2 ליטר

שמן זית קורונייקי 2 ליטר- שמן זית כתית מעולה בעל חריפות מעודנת, מרירות מודגשת ופירותיות שמאזנת ..

₪95

שמן זית קורונייקי - 5 ליטר

שמן זית קורונייקי  5 ליטר-  שמן זית כתית מעולה בעל חריפות מעודנת, מרירות מודגשת ופירו..

₪220

שמן זית קורונייקי - 18 ליטר

שמן זית קורונייקי 18 ליטר-שמן זית למכירה 18 ליטר של שמן זית כתית מעולה בעל חריפות מעודנת, מרירות מוד..

₪650

שמן זית קורונייקי - Koroneiki

מקורו של שמן זית קורונייקי

שמן זית מזן קרונייקי מגיע אלינו היישר מהאי כרתים שביוון. אם יצא לכם לבקר ביוון (וגם אם לא) בטח כבר נתקלתם בסגנון הסלט היווני המסורתי. הסלט היווני הוא אותו סלט צנוע המורכב מחתיכות גדולות וגסות של עגבניות, מלפפונים, בצל, זיתים וגבינת פטה, ולרוב מתובל בתיבול השומר על רעיון הפשטות של המנה וכולל שמן זית בעיקרו. 

שמן זית קורונייקי הוא הנגיש ביותר משום שהוא זן הזיתים השכיח ביותר ביוון, ולכן משמש ברוב המקרים לתיבול הסלט היווני. העץ מתאים מאוד לגיזום צר ונמוך דבר שמתאים למסיק בשיטת הבוצרת.

שמן זית קורונייקי בטעם מאוזן בעל ארומה ייחודית

כמו לכל זן זיתים, גם לקורונייקי ארומה ייחודית משלו. הזיתים של זן הקורונייקי מעט קשים יותר למסיק מזיתים אחרים, משום שפירות הזיתים קטנים מאוד. קטנים, אך עתירים בשמן בעל איכות גבוהה. 

מדובר בשמן זית כתית מעולה עם מרירות מודגשת שמשולבת בעדינות עם חריפות בינונית. אלו מקנים לשמן זית קורונייקי טעם חזק שיכול להוות שימוש אידאלי במאכלים עם טעמים עדינים יותר כמו ירקות. בנוסף לכל אלו, לשמן יש ארומה עשבונית המשולבת בפירותיות נעימה הגורמת לחריפות להתאזן בניחוח פירותי עדין. 

שימושים מומלצים לשמן הזית הקורונייקי

השימוש הטוב ביותר בשביל שמן זית קורונייקי הוא כמו שכבר הוזכר למעלה, לתיבולו של סלט יווני. אין מה לעשות, מקורם של זן הזיתים קבע להם את ייעודם. כיום הסלט היווני חצה מזמן כבר את גבולות יוון וכרתים, והוא נפוץ מאוד במדינות אירופה והמזרח התיכון כשבניהן ישראל. 

השמן זית קורונייקי משתלב הכי טוב בסלט, כמובן שהוא יעבוד טוב במידה דומה גם בתיבול סלטים שאינם בהכרח בסגנון יווני. כמו סלטים עם חסה או כרוב, שגם יכולים להפיק מאוד מהארומה הייחודית של הקורונייקי והטוויסט שהוא נותן למנה.

במקרים נוספים שמן זית קורונייקי יוכל להוות שימוש טוב גם לבישול ואפייה. ניתן להשתמש בו כשמן רגיל לכל דבר, ולהנות מהטעמים הארומטיים הייחודיים שהוא מספק.